بلاگ

انواع مدل توالت فرنگی

انواع مدل توالت فرنگی

نام دیگر توالت های کاسه ای توالت های فرنگی هستند که سرچشمه ساخت آنها از تمدن های اروپایی گرفته شده است ، زمانی که برای انتخاب توالت فرنگی به فروشگاه های لوازم خانگی میرویم مدل های مختلفی در جلوی چشمان ما دیده میشود که میبایست با توجه به مساحت توالت خانه خود و موارد دیگر بهترین گزینه را انتخاب کنیم.

یکی از مشخصه های لازم برای خرید توالت فرنگی مناسب توجه به ابعاد متناسب با ساختار خانه ما دارد و این را بدانیم در چه محیطی قرار است نصب شود. چرا که انواع مختلفی از توالت های فرنگی در مکان های مختلفی چون هتل ها ، فرودگاه ها ، شرکت ها ، پاساژها و… استفاده می شود و این مورد مهم است که توالت فرنگی مناسبی برای آن مکان اتخاب شود.

توالت های فرنگی در سالیان سال از لحاظ ظاهری تغییرات چشمگیری داشته اند ضمن ایجاد متنوع ترین مدل ها ، ما میخواییم به انواع آنها بپردازیم.

توالت های غربی و یا همان اروپایی رو به عنوان WC/EWC  میشناسند و منظور همان نشتن بر روی آن است.

خروجی های توالت فرنگی رو میباست بر اساس طبقه ای که قرار است سرویس بهداشتی در آن نصب شود مورد بررسی قرار داد در حالت معمول سرویس بهداشتی هایی که در طبقه اول کار گذاشته می شوند حالت خروجی آن S  شکل میباشد در حالی که در طبقات بالاتر معمولا با خروجی ای P  را در ساختار توالت های خود به کار میگیرند زیرا برای لوله کشی در این طبقات صرف هزینه بالاتر و دشوار تری رو دارد.

 

54261

 

انتخاب توالت فرنگی از نظر محل نصب

توالت های فرنگی به دو شکل فرنگی زمینی و فرنگی دیواری تقسیم میشوند. توالت های زمینی بر روی کف دستشویی قرار می گیرند. که خروجی های آنها با توجه به طبقه قرار گیری توالت فرنگی ممکن است حالت S و یا P  باشد.

توالت فرنگی دیواری یا همان دستشویی فرنگی دیواری مثل وال هنگ به دیوار سرویس بهداشتی متصل می شوند و به علت اینکه که ابعاد توالت فرنگی دیواری در کل کم حجم بوده است این مدل سرویس بهداشتی و قرار گیری مخزن آن در داخل دیوار فضای کمتری را اشغال می کنند که مناسب برای مکان های کوچک میباشد. که خروجی آن از نوع  Pشکل میباشد.

ولی میبایست ساختار این مدل سرویس های بهداشتی در ساختمان مورد نظر کار شده باشد و گرنه در ساختمان های مسکونی معمول امکان استفاده از این مدل وجود ندارد.

 

wers

 

شکل های مختلف کاسه ی توالت

توالت فرنگی های بیضی شکل که مهم ترین ویژگی خوب آن ها بیشتر بودن طول آن هاست که برای نشستن بر روی آن کار را راحت تر میکند.
توالت های معمولی که این مدل کاسه ها اندازه متناسبی بین توالت های کشیده و گرد دارند که عرض این نوع توالت فرنگی به اندازه فرنگی های گرد میباشد اما از نظر طولی مقداری از فرنگی های گرد بیشتر است.
توال فرنگی های گرد که این نوع از توالت ها از لحاظ کم فضا بودنشان متناسب ساختمان های کوچک میباشد.

توجه داشته باشید فقط شکل ظاهری ملاک انتخاب توالت فرنگی مناسب نیت چرا که میبایست به موارد دیگه ایی چون نشیمن گاه ، دکمه فلاش ، ارتفاع و … توجه داشت.

نحوه اتصال مخزن توالت فرنگی به کاسه توالت

توالت های دو تکه به نحوی ساخته شده اند که کاسه توالت و مخزن جدا از هم هستند و اتصال انها به وسیله پیچ شکل گرفته است. حجم اب خروجی که در هر بار فشار دادن دکمه فلاش توالت دو تکه استفاده می شود از 5 تا 9 لیتر متغییر است و همینطور نظافت این مدل توالت ها سخت تر از یک تکه ها می باشد. ولی خوبی این مدل ها این است که در صورت شکستگی قسمتی از توالت فرنگی میتوان جای گزین آن کرد و نیازی به تعویض کلی آن نیست برعکس توالت های یک تکه.

در توالت فرنگی های یک تکه خبری از اتصال مخزن به صورت جدا نیست و تمام آن یکجا کار شده است از خوبی های این مدل فرنگی نشت و چکه از مخزن وجود ندارد چرا که گاهی در نصب نادرست توالت های دو تکه احتمال نشت از مخزن وجود دارد.

شرایط بدنی و اهمیت استفاده دستشویی فرنگی مناسب

اندازه توالت فرنگی بسیار مهم است که در اندازه های مختلف ساخته می شوند و عموما برای استفاده بزرگسالان مشکل خاصی بوجود نمی آورد ولی برخی از فرنگی ها با توجه به برخی از کاربران ساخته می شود مثل سالمندان که باید از توالت فرنگی طبی استفاده کنند. و کودکان و یا معلولان لذا ابعاد توالت فرنگی را هم باید معیار کاربران قرار دهیم.

به عنوان مثال توالت فرنگی کودک به شکلی طراحی می‌ شود که از نظر ابعاد کلی کوچکتر است و کاسه ی توالت متناسب بدن کودک تنظیم شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *