بلاگ

برای رفع گرفتگی توالت فرنگی چه باید کرد

برای رفع گرفتگی توالت فرنگی چه باید کرد

رفع گرفتگی توالت فرنگی بسیار مهم است و اگر نتوان در سریع ترین زمان گرفتگی را رفع کرد متحمل هزینه های زیادی برای تعویض لوله های فاضلاب و … می شوید.
گرفتگی ها در توالت فرنگی بیشتر در سیفون اتفاق می افتد که با روش هایی که خواهد گفته شد شما را در حل این مشکل راهنمایی می کنیم.

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

این گونه گرفتگی در دراز مدت با دستمال کاغذی هایی که در سیفون جمع می شود در اخر باعث گرفتگی کلی می شود ولی اگر سیفون خوب و باکیفیتی استفاده شود این مشکل به این راحتی برای شما بوجود نخواهد آمد.
ولی اگر توالت فرنگی از لحاظ فنی قدرت زیادی در تخلیه نداشته باشد بعد از دراز مدت باعث ایجاد رسوب در لوله ها می شود و با ورود دستمال کاغذی در لوله ها به دیواره های لوله ها می چسبند و باعث گرفتگی می شود.
اگر در هنگام تخلیه سیفون را می زنید ولی به کندی این روند ادامه پیدا می کند یکی از نشانه های گرفتگی با دستمال می باشد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی بدون هزینه

رفع گرفتگی توالت فرنگی بدون هزینه

در این روش یک کتری آب گرم را داخل لوله فاضلاب توالت فرنگی بریزید توجه داشته باشید آب بر روی کاسه توالت ریخته نشود چون بر اثر سرد و گرم شدن کاسه توالت احتمال ترک و شکستگی آن وجود خواهد داشت.

بعد از ریختن آب گرم در لوله مقداری مایع ظرفشویی را در داخل توالت فرنگی بریزید و 10 صبر داشته باشید و سپس دکمه فلاش برای تخلیه رو بزنید.
جوش شیرین هم از مواردی است که در هر خانه ایی پیدا می شود و مقداری ریختن در کاسه توالت میتواند گرفتگی ها را بر طرف کند.
استفاده از مایع های باز کننده روش خوبی برای رفع مشکل گرفتگی لوله ها می باشد ولی این را به خاطر داشته باشید که استفاده مداوم از این محلول ها باعث پوسیدگی لوله های فاضلاب می شود.
نگهداری و آموزش درس و صحیح از توالت فرنگی بسیار مهم است چرا که عدم توجه به آن دردسر ساز می شود.
سیفون توالت فرنگی خود را از لحاظ عملکرد به خوبی بررسی کنید چرا که عملکرد صحیح و درست آن مهم است.
برای ضد عفونی و تمیز نگه داشتن کاسه توالت فرنگی خود از قرص های ضد عفونی استفاده کنید این قرص ها در داخل منبع توالت قرار می گیرد و در هر بار که سیفون شروع به کار می کند مقداری از این قرص با آب حل می شود و کاملا کاسه توالت ضدعفونی می شود.
و در آخر این را باید دانست که توالت فرنگی برای اشخاصی که تکرر ادرار و یا مشکلات مفصلی درد پا و … دارند توصیه می شود و اگر مشکلات گوارشی از نوع یبوست باشد توالت ایرانی بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *