بلاگ

اطلاعات لازم برای خرید و نصب هود آشپزخانه

hood novinkala

چه چیزی را باید در نوع هود در نظر گرفت؟

ما هود بدون کانال را توصیه نمی کنیم زیرا دود و بو را می گیرد و آنها را در سراسر آشپزخانه و بقیه خانه پخش می کند. تهویه هود به بیرون بهتر است ، اما نصب آن پیچیده تر است.

نوع مناسب را در خرید هود و موتور هود انتخاب کنید. هودهای زیر کابینتی به پایین کابینت دیواری نصب می شوند. اگر کاپوت روی یک دیوار خارجی قرار دارد ، می توان کانال کابینت را از طریق کابینت و سپس بیرون ، یا برای برخی از مدل ها ، مستقیماً از پشت کاپوت خارج کرد. در غیر این صورت مجاری کانال باید از طریق کابینت به یک راه خروجی منتقل شود.

هودهای دودکش دیواری می توانند در جایی که کابینت وجود ندارد کار کنند و تهویه در معرض دیوار نصب شود. هودهای جزیره ای که در بالای شبه جزیره نیز کار می کنند ، بر روی کانال های سقف نصب می شوند و از آن خارج می شوند.

هود با برد بیش از حد را انتخاب کنید ، مطمئن شوید که مطابق با دستورالعمل سازنده نصب شده است – معمولاً 18 تا 30 اینچ بالاتر از مشعل ها باشد. این در حالی است که به شما کمک می کند تا از خروج بخار به طرفین جلوگیری کند . داکت را کوتاه نگه دارید و برای به حداکثر رساندن جریان هوا ، خمیدگی ها را به حداقل برسانید. فیلترها را هر یک تا سه ماه یکبار بشویید یا تعویض کنید.

چیدمان آشپزخانه شما در نوع هود تا حد زیادی تعیین می کند. برای انتخاب هود محدوده اندازه مناسب ، اطمینان حاصل کنید.

هودهای زیر کابینتی

در زیر کابینت دیواری سوار می شوند. کانال کشی داخل دیوار مجاور ، از سقف می تواند دود و بخارها را خارج کند. در چند مدل ، یک هود کم عمق در صورت نیاز از کابینت آشپزخانه فوقانی خارج می شود. کابینت های معمولی آشپزخانه فقط در نیمه راه اجاق گاز امتداد دارند ، بنابراین این فرمت بخار و دود را از کابینت و به سمت انتهای مکش هود محدوده هدایت می کند.

هودهای شومینه ای دیواری

هودهای شومینه ای دیواری در جایی کار می کنند که هیچ کابینتی بیش از حد مجاز وجود نداشته باشد و با دریچه ای در معرض دیوار نصب شود تا به بیرون تخلیه شود.

هودهای جزیره

بر روی کانال های سقف نصب شده و از طریق آنها تخلیه می شوند.  فاقد دیوار یا کابینت در کنار خود هستند بنابراین باید از سطح پخت و پز گسترده تر باشد.

هودهای بدون مجرا

در برخی از هودها ، چه زیر کابینت ، چه دیواری و چه جزیره ای ، یک گزینه است. این نوع نصب بخار ، گرما و دود را از اجاق گاز دور می کند ، اما دوباره به آشپزخانه می برد. فیلترهای اصلی آن می توانند قطرات روغن و چربی را که در هوای بالاتر از حد پخش شده اند به دام بیندازند و در بیشتر موارد فیلتر کربن اختیاری برای کاهش بو وجود دارد. ما هود بدون کانال را توصیه نمی کنیم ، زیرا دود و بوی تولید شده توسط اجاق گاز را می گیرد و آنها را در سراسر آشپزخانه و بقیه خانه پراکنده می کند.

جریان بیشتر هوا به معنی تهویه سریعتر است ، اما ضبط و دفع بهتر دود در آشپزخانه شما را تضمین نمی کند.

تعداد سرعت فن و قدرت موتور فن

ما حداقل دو سرعت را توصیه می کنیم: یک تنظیم با سرعت بالا برای استفاده در هنگام پخت و پز و یک تنظیم بسیار کم و بسیار آرام برای استفاده بعد از پخت و پز برای تهویه فضا در هنگام غذا خوردن. بیش از سه سرعت تنظیم شده بسیار زیاد است. اگر سازنده بخواهد بیش از سه سرعت ارائه دهد ، فقط باید از یک سوئیچ سرعت متغیر استفاده کند که کاربر می تواند به راحتی روی هر سرعت دلخواه تنظیم کند.

کنترل ترموستات هود 

اگر دمای زیر هود خیلی زیاد شود ، یک سنسور دما در برخی مدل ها به طور خودکار فن را روشن می کند. این ویژگی عمدتا در اجاق گازهایی با برد بیش از حد مجاز در دسترس است. هدف واقعی ترموستات محافظت از وسایل در برابر آسیب دیدن در اثر حرارت بالا است. اگر درجه حرارت خیلی زیاد باشد ، فن خروجی روشن می شود تا هوای گرم را بگیرد و هوای خنک تری را از بقیه قسمت های آشپزخانه بیرون بکشد.

تایمر فن و موتور هود 

این ویژگی راحت پس از یک دوره زمانی مشخص فن را خاموش می کند.

هودها دارای چهار پیکربندی اساسی هستند که هرکدام برای کاربردهای خاصی طراحی شده اند: زیر کابینت ، دودکش دیواری ، پایین آمدن و موقعیت جزیره. عرض آنها از 33 تا 66 اینچ است. از ویژگی های مورد جستجو می توان به ظرفیت مکعب فوت در دقیقه بالا ، کنترل های الکترونیکی ، سنسور حرارت شروع / سرعت خودکار ، قابلیت گرمایش غذا ، افزایش و جمع شدن خودکار ، شاخص های نگهداری فیلتر و چراغ های هالوژن اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *